Glowny banner witryny
Facebook

guitar1Dźwięk jest jednym z najpowszechniej otaczających nas bodźcem fizycznym, od tysiącleci człowiek kształtował zmysł słuchu, który początkowo pozwalał mu po prostu funkcjonować w przyrodzie. Z czasem funkcje słuchu zostały poszerzone o odbieranie nowego spektrum, jakim jest muzyka. W epoce największego rozkwitu muzyki klasycznej ludzki organizm pokazał swoje niesamowite możliwości wyłapywania najbardziej subtelnych elementarnych składników dźwiękowych. Dzisiaj wiemy, że wśród nas są ludzie obdarzeni tzw. słuchem absolutnym, dla których odchylenie o 2 herce jest karygodnym odstępstwem od normy.

Kiedy zaczynamy rozmawiać o cechach brzmieniowych gitar, w szczególności dobrej jakości gitar akustycznych, szybko osiągamy charakterystyczny punkt, w którym kończą się nam określenia, jakimi moglibyśmy szczegółowo i precyzyjnie opisać to, co słyszymy. Wystarczy posłuchać trzech lutniczych instrumentów o identycznym kształcie pudła rezonansowego, różniących się jedynie rodzajem zastosowanego do budowy drewna. Jak mamy opisać różnice? Słowa typu "ciepłe", "nieco ostrzejsze", "wycofane brzmienie" i podobne nie są w stanie oddać tego, co przecież fizycznie słyszymy.

masterbiltWyobraźmy sobie w takim razie stan umysłu świadomego i uczciwego projektanta elektroniki dedykowanej dla takich instrumentów. Ten człowiek doskonale wie, że nie ma żadnej możliwości fizycznego obliczenia całego zestawu parametrów niezbędnych do osiągnięcia optimum. Jedynym rozwiązaniem jest precyzyjne i żmudne prototypowanie poparte wieloma miesiącami prób odsłuchowych, w których uczestniczy wiele osób (przecież każdy słyszy nieco inaczej!). Dokładnie taką drogę wybraliśmy i dzisiaj jesteśmy w stanie potwierdzić słuszność tego wyboru. Żadna masowa, optymalna z ekonomicznego punktu widzenia, metoda nie jest w stanie dostarczyć produktu o tak dobrej jakości. Podczas wytwarzania naszych modułów elektronicznych używamy precyzyjnie dobieranych, selekcjonowanych podzespołów wyłącznie najwyższej marki. Każdy produkt jest poddawany precyzyjnym testom zarówno elektronicznym, jak i odsłuchowym. W efekcie otrzymujecie Państwo wysokiej klasy system nagłośnienia, cechujący się kompaktowością, wysoką dobrocią, odpornością na warunki panujące na scenie, zabezpieczony przed wpływem czynników fizycznych oraz przed polem magnetycznym i elektrycznym wprowadzającym częste niekontrolowane zakłócenia sygnału w elektronice gitarowej niskiej jakości. Naszym zdaniem jest to najgorsza z możliwych niespodzianka dla koncertującego muzyka, który zamiast skupić się na emocjach muzycznych oraz kontakcie z Widzem musi  walczyć z nagle powstającymi zakłóceniami.

Naszą filozofią jest proste hasło:

ZAINSTALUJ I GRAJ DELEKTUJĄC SIĘ BRZMIENIEM GITARY!